ورود
ابر زندگی
خبر
ضرورت ایجاد یک تیم قدرتمند در ایجاد کارآفرینی

مدیر کارآفرینی سازمان نظام پرستاری با اعتقاد به این که به ایده های کارآفرینی زمانی جامه عمل پوشانده می شود و به موفقیت می رسد که تیم قدرتمند در پس این کار باشد، تاکید کرد: نقش تیم در  ارزشیابی ایده و ثبت آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر مژگان ظریف رفتار در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که چه ملاک هایی برای کارآفرینی باید در فرد وجود داشته باشد تا این فرد به کارآفرینی روی آورد، گفت: مدیر سبز (ژان بقوسیان) به افرادی که قصد کارآفرینی دارند، پیشنهاد می کند دو سوال از خود بپرسند. آیا حاضرهستند که این کار را بیست سال ادامه دهند و حتی یک روز به فکر کار دیگری نباشند نیاز نیست که تا بیست سال ادامه داده شود ولی این دیدگاه را داشته باشند و سوال دوم، اگر همین الان بدانید که امشب را تا صبح نباید بخوابید و برای کارتان وقت بگذارید، ذوق زده می شوید؟

وی ادامه داد: اگر کسی تا این حد علاقمند به کار خود باشد، بنابراین درآمد یک موضوع جانبی است.  افراد اگر کاری را که دوست دارند، حرفه‌ای  و  مصمم انجام دهند، امکان ندارد درآمد خوبی نداشته باشند.  هر صنعت کوچکی را در نظر بگیرید، تراکنش داخل این صنعت به حدی است که اگر خوب بر روی آن فکر و کارشود قطعا به درآمدزایی خواهد رسید.

مدیر کارآفرینی سازمان نظام پرستاری با تاکید بر  این که شکل گرفتن ایده و اینکه به کدام ایده ها باید توجه و برای آن وقت گذاشته شود، از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: اولین توصیه جهت موفق شدن یک ایده این است که ایده در راستای نیاز جامعه شکل گرفته باشد.  در واقع محصول یا خدمتی که قرار است ارائه یا تولید شود موردپذیرش بازار قرار گیرد چرا که در غیر این صورت موفقیتی حاصل نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: اگرمحصولی تمایز قابل توجهی ندارد و نمی تواند در آینده تمایز پیدا کند بهتر است اصلا اقدامات اولیه برای آغاز آن صورت نگیرد. قبل از شروع باید به این موضوع فکر شود که تمایز رقابتی ما با دیگران چیست؟ اگر این مزیت نباشد هیچ وقت نمی توان توقع داشت که از یک کسب و کارمعمولی فراتر رفت.

ظریف رفتار با بیان این که نقش تیم در ارزشیابی ایده و ثبت آن از اهمیت بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: برای تشکیل تیم ضروری است که افراد کارآمد که به نوعی تکمیل کننده توانایی های یکدیگر و با هم تفاهم همکاری دارند، فعالیت نوآورانه خود را آغاز کنند با این پروژه با موفقیت به پایان برسد.

وی افزود:  ایده زمانی ارزش بیشتری  دارد که با افرادی که صاحب نظر هستند و تکمیل کننده در توسعه ایده هستند یک تیم را تشکیل دهند و کسانی که بخواهند ایده را ارزشیابی و یا سرمایه گذاری کنند ،بیشتر از اینکه به ایده امتیاز بدهند به تیم توانمند امتیاز می دهند و اعتماد می کنند.

1399-04-14 نویسنده : زیست بوم تولید محتوای دیجیتال